Jak zdobyć wartościowe linki do strony www?

Obecnie na efekty pozycjonowania składa się wiele czynników, jednym z nich są wartościowe linki prowadzące do strony www, o które niestety z miesiąca na miesiąc jest coraz trudniej. Znalezienie miejsca, gdzie można pozyskać link follow z odpowiednim anchorem wbrew pozorom nie jest jednak niemożliwe, wystarczy odpowiednio przeanalizować linki konkurencji. Do tego celu możemy użyć kilku narzędzi, takich jak strona linkody.com, czy majestic.com. Oba narzędzia są płatne, jednak w przypadku linkody.com można wykorzystać darmowy 30 dniowy okres testowy, podczas którego analizie możemy poddać dwie domeny konkurencji. Najlepiej wybrać strony www znajdujące się w czołówce wyników Google na słowa kluczowe, na które chcemy pozycjonować naszą stronę. Inną opcją wykorzystania tego narzędzia jest dodanie własnej strony oraz jednej strony www konkurencji, którą w takim przypadku wprowadzamy w zakładce „Competitors”. Taka konfiguracja pozwoli nam porównać linki naszej strony internetowej ze stroną konkurencji.

Dodawanie stron do analizy na stronie linkody.com jest bajecznie proste, wystarczy w odpowiednim pole wpisać adres konkurencyjnej strony www bez przyrostka www oraz http. Dodatkowo domenę można dodać używając do tego Google Analytics, dzięki czemu narzędzie będzie pobierać część informacji bezpośrednio z GA.

linkody
Linkody dodawanie domeny

Po dodaniu domeny system linkody pobierze zaindeksowane linki konkurencji, które możemy wykorzystać do pozycjonowania naszej strony www. Oczywiście warto wybrać te najlepsze, które mają najniższy poziom wskaźnika „Spam Score”, czyli ilość kar nałożonych przez wyszukiwarki oraz te z najwyższym poziomem Moz Domain Authority określające poziom zaufania domeny. Warto także wybierać strony posiadające polskie IP, które również oznaczane są w systemie linkody.com. Aby ułatwić sobie przeglądanie linków możemy je sortować po poszczególnych parametrach oraz filtrować wybierając tylko linki follow lub nofollow. Możemy także włączyć tryb rozbudowany, który bezpośrednio pod linkiem wyświetli takie informacje jak IP miejsca gdzie jest umieszczony link, autorytet domeny oraz tytuł podstrony na jakiej dodany jest link. Wszystkie znalezione linki możemy łatwo wyeksportować to formatu CSV lub PDF.

linkody panel
Panel linkody.com

Oczywiście darmowa 30-dniowa wersja oprócz ograniczenia ilości domen, ma także inne ograniczenia w postaci ilości pobieranych linków, czy ich widoczności. Jeśli planujesz wykonać pozycjonowanie na dłuższą metę samodzielnie, warto pomyśleć o wykupieniu usługi linkody w wersji premium dzięki czemu już za niecałe 8 euro na miesiąc będziesz mógł śledzić poczynania konkurencji, pobierając do 500 backlinków. Są również większe pakiety umożliwiające śledzenie nawet 100 domen i 50 tysięcy linków, których koszt wynosi blisko 90 euro miesięcznie.

Strona linkody.com może służyć nie tylko do analizy linków konkurencji. Dzięki temu narzędziu możemy także obserwować przyrost linków pozycjonowanej strony www, które pojawią się w indeksie wyszukiwarki Google.

W ten prosty sposób przede wszystkim możemy pozyskać wartościowe miejsca, w których można umieścić linki do strony www, takie jak katalogi, fora, komentarze na stronach z artykułami, czy profile na portalach. Oczywiście warto oprócz linków follow wybierać także wartościowe miejsca do dodania linków nofollow, bo jak pokazują liczne analizy również takie linki mogą mieć korzystny wpływ na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce Google.

Brak komentarzy.