WhitePress – czyli sposób na wartościowe linki

Wykonując pozycjonowanie strony internetowej na własną rękę trzeba szukać wielu alternatyw na pozyskanie wartościowych linków. W przypadku mniej konkurencyjnych fraz spokojnie wystarczą do tego celu dobrej jakości katalogi stron internetowych oraz profile i wpisy na forach.  Jeśli jednak pozycjonujemy stronę na bardziej wymagające słowa kluczowe, wówczas musimy poszukać innych miejsc na dodanie linków, które pomogą nam w drodze na szczyt wyników wyszukiwarki Google.

Przydatny w tym może być portal WhitePress, który jest platformą do publikacji i tworzenia treści w Internecie. Portal ten umożliwia publikację artykułów sponsorowanych na blisko 4000 portali, które są podzielone pod względem tematycznym. Do grona miejsc, gdzie możemy publikować własne lub stworzone przez copywriterów i dziennikarzy treści należą tak duże portale jak:

  • film.interia.pl
  • joemonster.org
  • pcworld.pl
  • podaj.to
  • sport.pl
  • tokfm.pl
  • czterykaty.pl
  • zdrowie.gazeta.pl
  • podroze.gazeta.pl
  • moto.pl

oraz wiele innych. Publikacja oczywiście w każdym przypadku jest płatna i kosztuje od 23zł do nawet 19800zł. Koszt zależny jest od miejsca zamieszczenia wpisu, czy jest to strona główna portalu, jego profil na portalu społecznościowym, czy może tylko wybrana podstrona portalu. Wszystkie portale możemy sortować pod względem liczby unikalnych użytkowników miesięcznie, wskaźnika ruchu organicznego, wskaźnika Trust Flow portalu Majestic, Domain Rating, czy oceny redakcji WhitePress. Dodatkowo możemy także wyszukiwać portale powiązane tematycznie z naszą pozycjonowaną frazą lub znaleźć strony w naszym zakresie cenowym.

WhitePress wybór portalu do publikacji
WhitePress wybór portalu do publikacji

Platforma WhitePress jest bajecznie prostym narzędziem, które na początkowym etapie wymaga rejestracji, dodania strony, którą będziemy promować oraz wpłacenia odpowiedniej puli środków. W przypadku trudniejszych faz, takich jak hurtownia odzieży, czy odzież damska, w artykuły promocyjne będziemy musieli zainwestować kilkaset złotych. Oczywiście nie wszystkie środki muszą zostać wydane na zamieszczenie samych wpisów, ponieważ ich część możemy przeznaczyć także na zakup odpowiedniej jakości artykułów. Ich koszt wynosi od 50 do nawet 625 złotych netto za sztukę w zależności od tego, czy jego tworzeniem zajmie się profesjonalny copywriter, dziennikarz, czy też ekspert z danej dziedziny współpracujący z WhitePress. Oczywiście kwota jaką wydamy na zamówienie artykułu ma wpływ nie tylko na jego jakość ale także długość, która może wynosić od 2000 do nawet 8000 znaków. Do każdego artykułu możemy zakupić dodatkowo zdjęcie, którego koszt wynosi 10zł netto lub też zamieścić je samodzielnie, wskazując wybraną fotografię na swoim komputerze.

Po wypełnieniu poniższego formularza zamówienia artykułu, następuje pobranie należności z wcześniej przed płaconych środków.

WhitePress zamówienie artykułu
WhitePress zamówienie artykułu

Realizacja zamówienia trwa w zależności od wybranej opcji od 1 do 3 dni roboczych. Po tym czasie otrzymujemy treść stworzonego artykułu do weryfikacji oraz ostatecznej akceptacji. Jeśli odpowiada ona w pełni naszym wymaganiom, jest poprawny pod względem ortograficznym, gramatycznym oraz retorycznym wówczas pozytywnie weryfikujemy artykuł, który następnie jest jeszcze sprawdzany przez redakcję WhitePress. Po kilku godzinach możemy przystąpić do jego publikacji wybierając odpowiedni portal oraz miejsce jego dodania. Kiedy już wydawca zamieści wybrany artykuł na swojej stronie, również ten element możemy zweryfikować, sprawdzając czy jest on zgodny z wcześniej opisanymi parametrami. Jeśli wszystko jest ok, akceptujemy publikację.

Każdy opublikowany artykuł możemy dodatkowo promować na takich portalach jak onet.pl, interia.pl, wp.pl, tvn, czy Forbes lub po prostu podlikować przy użyciu systemu wymiany.

Pozycjonowanie przy użyciu WhitePress

Pozyskiwanie linków przy użyciu WhitePress jest dziecinnie proste, jednak dość kosztowne. Dzięki tej platformie możemy nie tylko pozyskać wartościowe linki, ale także zwiększyć organiczny ruch na promowanej stronie, który zostanie wygenerowany przez czytelników naszych artykułów. WhitePress mimo swojej ceny jest wart każdej wydanej złotówki, głównie ze względu na wysoki poziom weryfikacji wydawców oraz copywriterów, co gwarantuje najwyższy poziom zamówionych treści oraz ich publikację w dobrych lokalizacjach. Oczywiście budżet jaki przeznaczymy na publikację artykułów sponsorowanych poprzez WhitePress zależny jest od konkurencyjności pozycjonowanych fraz i może wynosić od 100 do nawet 10 000 złotych, jednak nawet w przypadku 100 złotych możemy znaleźć ciekawe portale tematyczne, na których zamieszczony do naszej strony link wraz artykułem na pewno przyspieszy jej pozycjonowanie.

Brak komentarzy.