TOP 10 katalogów SEO z wysokim Trust Flow

Katalogi SEO od dawien dawna stanowiły trzon pozycjonowania i choć ostatnio coraz więcej osób twierdzi że nie mają one już tak znaczącego wpływu na poprawę pozycji w wyszukiwarce Google, nikt z nich nie udowodnił tego faktu. Ja osobiście korzystam z katalogów, które stanowią nie tylko dobry sposób na pozyskanie dodatkowych, wartościowych linków do pozycjonowanej strony www, ale także zaplecza, które po dodaniu linków do katalogów o wiele szybciej indeksują się w wyszukiwarce. Do grona wybranych przeze mnie katalogów SEO należą spisy stron, które charakteryzują się dużą ilością BL (Back link – linków prowadzących do katalogu z innych stron), wysoki wskaźnikiem Trust Flow (wskaźnik określający wartościowość witryny oraz jej wiarygodność), a także odpowiednio dużym wiekiem domeny.

Katalogi TrustRank TOP10

Dmoz.org

Zestawienie katalogów rozpoczyna dmoz.org, który jest jednym z najstarszych katalogów w sieci i jednym z najbardziej rozbudowanych. Katalog ten dostępny jest w różnych wersjach językowych, dlatego dodając wpis, warto wybór kategorii rozpocząć od następującej ścieżki: http://www.dmoz.org/World/Polski/. Katalog jest całkowicie bezpłatny, a dodawanie wpisu ogranicza się do wyboru kategorii, dodania tytułu strony oraz jej opisu, który powinien zawrzeć się w 25-30 słowach. Aktualny Trust Flow tego katalogu to 81.

Gwiazdor.pl

Kolejnym katalogiem SEO, w którym warto dodać wpis jest gwiazdor.pl, który w sieci jest od 13 lat. Katalog jest płatny poprzez usługę SMS Premium, a koszt dodania strony www wynosi 11,07 zł brutto. Stronę www może przypisać do dwóch kategorii, dodając również tytuł o długości 80 znaków, tagi, których długość nie powinna przekraczać 150 znaków, a także opis, który maksymalnie może wynosić 700 znaków. Opcjonalnie możemy dodać również lokalizację. Na moderację wpisu czekamy od 24 do 72 godzin, ale naprawdę warto, ponieważ katalog posiada Trust Flow, który wynosi 50, przy ponad 77 tysiącach BL.

Katalog.hoga.pl

Katalog.hoga.pl to wartościowy katalog o Trust Flow 48, w którym możemy dodać dwa rodzaje wpisu: normalny i firmowy. W przypadku normalnego wpisu, koszt moderacji wynosi 7.32 zł brutto, a do katalogu możemy podać tytuł strony www, 3 kategorie, 500 znaków opisu oraz tagi o długości 200 znaków. Wpis firmowy umożliwia podanie dodatkowo danych firmy, a jego koszt wynosi 10.90 zł brutto. W obu przypadkach płatności możemy dokonać poprzez usługę SMS.

Gooru.pl

Katalog Gooru.pl w przeciwności do poprzedników oferuje wyłącznie roczną promocję, którą możemy dodatkowo przedłużyć o kolejne lata. Dodanie wpisu na 12 miesięcy to wydatek 12 zł, a w cenie oprócz linku w dwóch kategoriach otrzymujemy możliwość dodania tytułu, opisu o długości 50 znaków oraz maksymalnie 30 słów kluczowych. Katalog w sieci jest od 18 lat i posiada wysoki Trust Flow, który wynosi 45. Katalog posiada także 10,5 tysiąca Back Link.

Katalog.onet.pl

Kolejnym katalogiem, w którym warto zostawić swój wpis, jest katalog  jednego z większych i starszych portali w naszym kraju Onet.pl (domena zarejestrowana została 21 lat temu), który dostępny jest pod adresem katalog.onet.pl. Dodawanie wpisu jest bezpłatne, jednak jeśli chcemy aby został rozpatrzony w ekspresowym tempie 72h musimy zapłacić 11 zł brutto. Procedura wprowadzenia strony www ogranicza się do podania tytułu strony, 160 znaków opisu oraz wyboru kategorii, którą można łatwo wyszukać.  Minusem w przypadku katalogu portalu Onet.pl jest konieczność utworzenia konta onet, które umożliwi nam dokonanie płatności za ekspresowe rozpatrzenie wpisu. Ocena wartości jaką niesie ze sobą katalog Onet.pl opisa Trust Flow wynosi 40.

Webtree.com.pl

Szóstą pozycję w zestawieniu 10 wartościowych katalogów zajmuje Webtree.com.pl. Katalog ten umożliwia dodawanie nie tylko strony www, ale również firm. Jest to dosyć młody katalog, ponieważ w sieci istnieje od 7 lat, w czasie których przechodził kilka modyfikacji. Aktualnie dodanie wpisu do katalogu Webtree to koszt 7,38zł brutto. W ramach dokonywanej opłaty możemy liczyć na moderację wpisu w ciągu 48 godzin oraz dodanie wpisu do trzech kategorii z opisem o długości co najmniej 300 znaków oraz tytułem i słowami kluczowymi. Trust Flow dla katalogu wynosi 28, przy 77 tysiącach BL.

Katalog.wp.pl

Katalog.wp.pl to kolejny katalog udostępniony przez duży portal informacyjny. Oczywiście i w tym przypadku za dodanie strony www nic nie zapłacimy, jednak już ekspresowe rozpatrzenie zgłoszenia to koszt 11,07 zł brutto. W cenie otrzymamy możliwość wprowadzenia wpisu w dwóch kategoriach wraz z 250 znakowym opisem, tytułem oraz słowami kluczowymi. Opcjonalnie możemy wybrać też wersję językową w jakiej wykonana jest strona, a także wybór województwa i miasta jakiego dotyczy. Katalog portalu WP.PL może pochwalić się Trust Flow powyżej średniej, czyli 26.

Katalog.gazeta.pl

Dziewiątym katalogiem w moim zestawieniu jest katalog popularnego portalu Gazeta.pl wydawany przez spółkę AGORA, która jest między innymi właścicielem Gazety Wyborczej. Dodawanie wpisu w tym katalogu jest bardziej skomplikowane niż w przypadku innych katalogów, ponieważ nie mamy możliwości płatności on-line za wpis. Cała procedura dodawania strony www do katalogu portalu gazeta.pl rozpoczynamy od wyboru typu wpisu i wysłania prośby o kontakt przedstawiciela. Ten przesyła nam na maila dane na które musimy wpłacić odpowiednią sumę, która w przypadku poszczególnych typów wpisów wynosi:

  • 7,38 zł brutto – wpis Zwykły, za tą kwotę będziemy mogli dodać stronę do 3 kategorii
  • 11,07 zł brutto – wpis Silver, który upoważnia do dodania strony www w 3 kategoriach, a dodatkowo strona przez 14 dni będzie promowana w okienku reklamowym
  • 22,37 zł brutto – wpis Gold, który oprócz możliwości dodania do 3 kategorii wpis daje nam także najlepsza pozycję w kategoriach i podkategoriach oraz promocję przez 30 dni
  • 30,75 zł brutto – wpis Black, który ma podobne parametry co wpis Gold, jednak zapewnia promocję w serwisie przez 90 dni

Po dokonaniu przelewu otrzymujemy kod aktywacyjny, który wraz tytułem strony www oraz opisem, który może mieć maksymalnie 1500 znaków dodajemy do 3 kategorii. Wiarygodność katalogu i wartościowość oceniono na 26.

Katalog.interia.pl

Ostatnie miejsce w zestawieniu TOP10 katalogów zajmuje popularny katalog.interia.pl. Wpis w tym katalogu kosztuje tyle samo co w przypadku konkurencyjnego katalogu portalu WP.PL, czyli 11,07 złotych brutto.  Wpis w tym przypadku jest ograniczony do 1000 znaków, tytułu nie dłuższego niż 100 znaków oraz 30 słów kluczowych.  Katalog pozwala na wybór jednej kategorii, którą możemy wybrać listy. Czas rozpatrzenie wpisu wynosi 72 godziny. Trust Flow subdomeny katalog.interia.pl wynosi 25.

Ranking katalogów

Powyższe katalogi to tylko część miejsc, w których warto dodać wpisy, aby poprawić pozycję swojej strony www. Dodając stronę www do powyższych katalogów należy przede wszystkim zadbać o unikalne opisy strony, odpowiednio nasycone słowami kluczowymi w różnej formie, dobrze dobrany tytuł oraz odpowiedni wybór kategorii, który zwiększy efektywność wpisów. Dodając wpis w katalogach należy pamiętać że oprócz wpływu na pozycjonowanie, ma on pełnić także funkcję reklamową, co również może przełożyć się na ruch na naszej stronie.

Oczywiście powyższe zestawienie będzie rozszerzane o kolejne katalogi, które mogą zastąpić powyższe w pierwszej dziesiątce najlepszych katalogów TrustRank.

Brak komentarzy.